Rozhovor s Tomášem Klailem o pohřbívání koní

Fungujete již dlouhou dobu… Máte vůbec ještě volná místa pro pohřbívání koní?

Fungujeme od roku 2010 a prvního koně jsme pohřbili v dubnu 2012. V současné době je na našem hřbitově uloženo 21 koní, z toho 3 poníci. Místo pro další je zatím dostačující, předpokládám pro cca dalších 20–30 koní.

Jaký je zájem o pohřbívání tak velkých zvířat, jakými koně jsou?

Zájem ze strany chovatelů o tuto službu myslím je, neboť mnoho z nich si nedokáže představit situaci, že by svého kamaráda, s kterým strávil třeba i třicet let společného života, nechal odvézt do kafilérie k ostatním uhynulým zvířatům a dopustil tak jeho zpracování na cokoli.

Celý příspěvek

Odpad mnohdy nemusí být odpadem, pokud víme kam s ním.

 Vážení  návštěvníci zvířecího hřbitova.  Již jsme v minulosti  upozorňovali  na tento problém,  ale  díky jeho častému opakování, se musíme opakovat i mi.

Každé roční období přináší na našem zvířecím  hřbitově co se týče údržby, jiné práce. Zatím co s podzimním časem přestává být třeba sekání trávníků,  bývá o to více práce s úklidem spadaného listí.  Z trávníků ho neuklízíme  nikdy dokonale. Jednak to není  technicky možné díky větru a těsnému sousedství lesa, ale je i vhodné ponechat něco málo k ochraně trávy před „holomrazy“ a na její pohnojení. Cestičky se snažíme naopak v rámci možností vyhrabat co nejlépe,  štěrk na nich by se pak zanášel kompostem. 

Celý příspěvek

Ptačí budky na zvířecím hřbitově

Stav

Před 3 týdny, když bylo ještě chladné počasí, jsme se rozhodli s Tomem na zvířecím hřbitově vyvěsit budky pro zdejší ptačí osazenstvo. Celou zimu jsme krmili množství sýkorek, brhlíků, zvonků, dlasků i strakapoudů, kteří si už za pár let zvykli na hřbitov létat nejen na slunečnici, ale i na lůj a další pamlsky. Budky už byly připravené minulou zimu, ale nějak nebyl čas a lidi 🙂 I tentokrát jsme asi zameškali, ale třeba sýkorky nebo jiní ptáčci budky ještě obsadí. Na dvoják veliké osiky, která roste uprostřed hřbitova jsme upevnili polobudku, určenou pro dravce. Ty se mají dávat co nejvýš. Celý příspěvek

Zvířecí hřbitov v Kutné Hoře: Místo, kde zvířátka opravdu odpočívají

Přišel zrovna o život váš životní parťák a miláček ze zvířecího světa a nemáte velkou zahradu, kde mu uděláte pietní místo? I na takové lidské potřeby se v dnešní době myslí. V Kutné Hoře byl vybudován jeden z asi šesti hřbitovů pro domácí mazlíčky v ČR. Čí to byl vlastně nápad a kolik zvířat už tam je pohřbeno? Na tyto i další otázky odpovídal současný správce hřbitova Tomáš Klail. 

Celý příspěvek

Na hřbitově je nově umístěna schránka

obraz0798-1Od Tomáše Klaila: Vážení nájemníci hrobových míst. Aby předávání některých dodávaných dokumentů, prodlužovacích smluv, či jen vašich vzkazů, připomínek, nebo přání, bylo snazší, je na hřbitově nově nainstalována poštovní schránka.

Najdete ji vedle dveří, na buňce správce a můžete ji tak plně využívat.

Víme, že zvláště při poštou posílaných smlouvách  k prodloužení pronájmu vašich hrobečků, dochází k časovým prodlevám a tak je možné i tyto smlouvy vhazovat do schránky přímo na hřbitově, při některé z jeho návštěv. Nejrychleji ovšem stále vychází varianta, naplánovat návštěvu hrobečku, spojenou po telefonické domluvě (606839945) s prodloužením smlouvy.

Věříme, že možnost využít schránku, je dalším krokem ke zkvalitnění našich služeb k vaší spokojenosti.

Prodlužování smluv

Chtěli bychom požádat všechny, kterým v následujících týdnech přijde domů obálka od správců hřbitova, aby jí vyplnili a řídili se přiloženými pokyny. Po půl roce zase obesíláme všechny podnájemníky, kterým po pěti letech vypršela  podnájemní smlouva s žádostí o její prodloužení.
Prosíme všechny, kteří během této doby změnili trvalé bydliště, emailovou adresu či telefon, přiložte nám k podepsané smlouvě nové kontaktní údaje. Je to pro vás i nás pak lepší na komunikaci. Děkujeme za spolupráci.

Vážení nájemci hrobových míst

Nově se u vašich hrobečků objevují čísla na tabulkách zapuštěných do země.

Vše má jediný důvod a tím je zvětšující se počet míst na našem hřbitově a s ním spjatá nepřehlednost.  Při návštěvě, si prosím na místě zkontrolujte, zda číslo u vašeho hrobu odpovídá tomu, které máte v nájemní smlouvě a v případě nesrovnalosti nás prosím kontaktujte na tel: 606839945.  Učiňte tak prosím i v případě, že na vašem hrobečku žádné číslo nebude a na ostatních v okolí ano.

Celý příspěvek