Ptačí budky na zvířecím hřbitově

Stav

Před 3 týdny, když bylo ještě chladné počasí, jsme se rozhodli s Tomem na zvířecím hřbitově vyvěsit budky pro zdejší ptačí osazenstvo. Celou zimu jsme krmili množství sýkorek, brhlíků, zvonků, dlasků i strakapoudů, kteří si už za pár let zvykli na hřbitov létat nejen na slunečnici, ale i na lůj a další pamlsky. Budky už byly připravené minulou zimu, ale nějak nebyl čas a lidi 🙂 I tentokrát jsme asi zameškali, ale třeba sýkorky nebo jiní ptáčci budky ještě obsadí. Na dvoják veliké osiky, která roste uprostřed hřbitova jsme upevnili polobudku, určenou pro dravce. Ty se mají dávat co nejvýš. Celý příspěvek

Zvířecí hřbitov v Kutné Hoře: Místo, kde zvířátka opravdu odpočívají

Přišel zrovna o život váš životní parťák a miláček ze zvířecího světa a nemáte velkou zahradu, kde mu uděláte pietní místo? I na takové lidské potřeby se v dnešní době myslí. V Kutné Hoře byl vybudován jeden z asi šesti hřbitovů pro domácí mazlíčky v ČR. Čí to byl vlastně nápad a kolik zvířat už tam je pohřbeno? Na tyto i další otázky odpovídal současný správce hřbitova Tomáš Klail. 

Celý příspěvek

Na hřbitově je nově umístěna schránka

obraz0798-1Od Tomáše Klaila: Vážení nájemníci hrobových míst. Aby předávání některých dodávaných dokumentů, prodlužovacích smluv, či jen vašich vzkazů, připomínek, nebo přání, bylo snazší, je na hřbitově nově nainstalována poštovní schránka.

Najdete ji vedle dveří, na buňce správce a můžete ji tak plně využívat.

Víme, že zvláště při poštou posílaných smlouvách  k prodloužení pronájmu vašich hrobečků, dochází k časovým prodlevám a tak je možné i tyto smlouvy vhazovat do schránky přímo na hřbitově, při některé z jeho návštěv. Nejrychleji ovšem stále vychází varianta, naplánovat návštěvu hrobečku, spojenou po telefonické domluvě (606839945) s prodloužením smlouvy.

Věříme, že možnost využít schránku, je dalším krokem ke zkvalitnění našich služeb k vaší spokojenosti.

Prodlužování smluv

Chtěli bychom požádat všechny, kterým v následujících týdnech přijde domů obálka od správců hřbitova, aby jí vyplnili a řídili se přiloženými pokyny. Po půl roce zase obesíláme všechny podnájemníky, kterým po pěti letech vypršela  podnájemní smlouva s žádostí o její prodloužení.
Prosíme všechny, kteří během této doby změnili trvalé bydliště, emailovou adresu či telefon, přiložte nám k podepsané smlouvě nové kontaktní údaje. Je to pro vás i nás pak lepší na komunikaci. Děkujeme za spolupráci.

Vážení nájemci hrobových míst

Nově se u vašich hrobečků objevují čísla na tabulkách zapuštěných do země.

Vše má jediný důvod a tím je zvětšující se počet míst na našem hřbitově a s ním spjatá nepřehlednost.  Při návštěvě, si prosím na místě zkontrolujte, zda číslo u vašeho hrobu odpovídá tomu, které máte v nájemní smlouvě a v případě nesrovnalosti nás prosím kontaktujte na tel: 606839945.  Učiňte tak prosím i v případě, že na vašem hrobečku žádné číslo nebude a na ostatních v okolí ano.

Celý příspěvek

Úprava vašich hrobů bude nyní jednoduší

Vážení návštěvníci.

Víme, že mnozí z vás nemají možnost si pohodlně s sebou na hřbitov dopravit náčiní, Obraz0482které je třeba k úpravě a zkrášlování vašich hrobů a proto jsme se rozhodli vám situaci ulehčit. Pod přístřeškem u boudy správce, je nyní nově umístěna plechová skříň, ve které je vám k dispozici základní nářadí.

Klíč od ní, nemusíte nijak shánět, protože je shodný s tím, který používáte ke vstupu na hřbitov. Věříme, že vám náčiní bude sloužit k vaší spokojenosti a také, že ho vždy po použití vrátíte zpět a skříň uzamknete. Myslete na ostatní, kteří mají stejnou potíž jako vy a také chtějí této možnosti využít.

Vaše vzkazy, připomínky a návrhy ke hřbitovu je možné ponechat v horní části skříně, nebo psát (vzhledem k velké vytíženosti Martina Starého) na:

tomasklail@seznam.cz

tel. 606839945

vaše nápady uvítáme a pokusíme se udělat vše, co bude v našich možnostech.

S pozdravem:  T. Klail –  správce

5. výročí hřbitova slavil celý spolek Denemark

Na přelomu dubna a května se zvířecí hřbitov, který provozuje náš spolek, se dožil už pěti let a bylo tedy potřeba toto kulaté výročí nějak připomenout a oslavit. Rozhodli jsme se, že uděláme 1. května „den otevřených dveří“ a navečer toto výročí oslavíme s členy Denemarku. Byla také možnost se přijít v odpoledních hodinách na hřbitov podívat, zeptat se a okouknout, jak hřbitov vypadá.
Lidí nakonec moc nepřišlo, a tak členové sdružení poseděli u ohniště a v klidu, po několika úspěšných akcích pro veřejnost, si popovídali. Celý příspěvek

Aktualizace kontaktů, informace

Mnoho lidí, kteří volají kvůli pohřbu, se nás ptají, jak to probíhá. Začíná to právě tím, že zavoláte a dohodneme se na nějaký oběma stranám nejbližší vyhovující termín pohřbu. Většinou to bývá hned ten den nebo den následující. Posečkat nebo se dohodnout dopředu lze pouze v případě, že plánujete svého mazlíčka uspat z důvodu neřešitelných zdravotních problémů nebo když je už umístěn v chladícím boxu na veterinární ordinaci. Celý příspěvek

Co přinesl rok 2014

pohřbívání koně není opravdu snadná práce

pohřbívání koně není opravdu snadná práce

Během letošního roku jsme na hřbitově pohřbili zase několik desítek vašich domácích mazlíčků. Byli mezi nimi králíci, kočky, morčata, mnoho psů, ale také jeden závodní valach. Hrobečků poměrně přibývá, ale protože chceme zachovat travnaté plochy, rozhodli jsme se hroby na jaře směřovat na rekultivovanou pravou část plochy. Zde je bohužel velice kamenité podloží, místy narazíme i na základy starých hornických ubytoven. Proto používáme na výkopové práce malý bagřík, který nám práci opravdu hodně usnadní. Ruční práce, obzvlášť za deště náročná, je pak při samotném pohřbívání. Na jaře musíme mezi již hotovými hroby a hrobečky udělat štěrkové pěšiny. Celý příspěvek